EECS5R5H105 Button Battery Holder Stacked Coin Type 5.5VDC
AYE TECHNOLOGY CO., LIMITED
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : PANASONIC
Model Number : EECS5R5H105
Place of Origin : Shenzhen,China
MOQ : 1pcs
Price : Consultant
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 10000pcs/day
Delivery Time : In Stock
Packaging Details : Standard Box
Description : EECS5R5H105 Stacked Coin Type 1F +80% -20% 5.5VDC
Warranty : 365days
Quality : 100% original Brand
Condition : Original Product
Shipping By : China Post/DHL/FEDEX/UPS/TNT/DPEX/KAS
High light : EECS5R5H105 Button Battery Holder, Stacked Coin Type 1F +80% -20% 5.5VDC
Contact Now
Button Battery Holder EECS5R5H105 Stacked Coin Type 1F +80% -20% 5.5VDC
Product description
Product details/Parameters
Rated voltage (DC) 5.50 V
capacitance 1 F
Equivalent Series Resistance (ESR) 30Ω @1kHz
Tolerance -400
Working Temperature(Max) 70 ℃
Working temperature (Min) -25 ℃
pin count 2
length 6.5 mm
width 19.3 mm
high 6 mm
advantages
1. Parts source determine price, The source of our parts is very initial.
2. Price can be negotiable based on quantity; delivery terms;
3. We will try to help customers to reduce freight charge.
FAQ
1. How long is your lead time?
It depends. Normally, it is 2-6 working days if the goods are in stock, or it is 7-40 days if
the goods not in stock.
2. What is your terms of payment ?
For small amount orders, 100% better paid by PayPal or T/T in advance. For large
amount orders like more than
10000USD, 30% T/T in advance , balance fully paid before shipment.
3. Do you have any MOQ limit for an order?
Yes, we have MOQ. different items have different MOQ. We will mark MOQ when we
quote.
4. How to proceed an order?
Firstly, let us know your requirements or application. Secondly, we quote according to
your requirements or our suggestions. Thirdly, customer confirms the samples and pay
deposit for the official order. Finally, we arrange the production and ship once it's ready.
5. Do you accept Alibaba online orders?
Sure!! We prefer to fulfil orders under Alibaba Trade Assurance system, since both
parties will be protected.
Product Tags:
EECS5R5H105 Button Battery Holder
Button Battery Holder 5.5VDC
EECS5R5H105 5.5VDC
Quality EECS5R5H105 Button Battery Holder Stacked Coin Type 5.5VDC for sale
EECS5R5H105 Button Battery Holder Stacked Coin Type 5.5VDC Images